Salı, 07 Temmuz 2020
.
32
Konya
.
chevron_left chevron_right
Eğitim

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İddialara Cevap Verdi

Ereğli İvriz Sosyal Bilimler Lisesi’nin pansiyonunun kapatılmasının ardından okulun da kapatılacağına ilişkin iddialara Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü cevap verdi.

2042 Toplam Gösterim
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İddialara Cevap Verdi

Bugün bazı basın organlarında Konya Ereğli İvriz Sosyal Bilimler Lisesi hakkında çıkan haberlerin asılsız olduğunun belirtildiği açıklamada; Okulun sadece pansiyonunun deprem performans analizinin yapıldığı ve raporda pansiyonun göçme bölgesinde bulunduğuna yer verildiği belirtildi.

Deprem analizini yapan firma ismine kadar her türlü ayrıntıya yer verilen açıklamada, İvriz Sosyal Bilimler Lisesi’nin pansiyon binasının, olası bir depreme karşı dayanıklı olmadığına dikkat çekildi.

Yapılan açıklamada; “Pansiyon erkek, un boşaltılması ve öğrencilerin diğer pansiyonlara nakledilmesi işleminden önce, okulumuzun 8 erkek ve 27 kız toplamda 35 öğrencisi hâlihazırda ilçemiz Fen Lisesi pansiyonunda kalmakta ve buradan geliş gidiş yapmaktaydı. Tekin rapor ve resmi yazı neticesinde de İvriz Sosyal Lisesi Pansiyonunun boşaltılması işlemi yapılmış, bu pansiyonda kalan 92 erkek, 94 kız öğrenci olmak üzere toplam 186 öğrenci boş kontenjanı olan ilçemiz diğer okul pansiyonlarına (Şehit Nurullah Seçen İ.H.L. pansiyonu, 92 erkek, Fen Lisesi Pansiyonu 39 kız, Şehit Emre Dut Kız İ.H.L. pansiyonu 34 kız olmak üzere toplam 186 öğrenci nakledilmiştir. Öğrenci velilerine bilgi verilmiş, durum izah edilmiş, okulun web sitesinde de ayrıntılı olarak duyuru yapılmıştır” denildi.

Yemek hizmeti devam edecek

Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Yatılı öğrencilerin kaldığı pansiyonlardan yatılı öğrenci sayısınca öğle yemekleri hazırlanarak İvriz Sosyal Bilimler Lisesi’nde yatılı öğrencilere yemek hizmeti verilecektir. Gerekli planlar yapılmıştır. Ayrıca yatılı öğrencilerimizin pansiyonlardan okula gidiş ve gelişleri konusunda öğrenci velileri ile görüşülmüş olup öğrenci servisleri ile velilerce irtibata geçilmiş, öğrenci servis işlemleri de çözüme kavuşturulmuştur” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada son olarak; “Özellikle İvriz Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonlu öğrencilerimizin can güvenliği açısından yukarıda belirtilen çalışmalar tamamlanmış, öğrencilerimizin mağdur olmamaları adına gerekli tüm tedbirler alınmıştır” denildi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE