Perşembe, 02 Temmuz 2020
.
32
Konya
.
chevron_left chevron_right
Ekonomi

Ereğli Ticaret Borsası’ndan Nefes Kredisi Açıklaması

Ereğli Ticaret Borsası Başkanı Zekeriye Ünlü, Denizbank yöneticileri ile yaptığı görüşmeler sonrasında, üyeleri için nefes kredisinin başladığını duyurdu.

1515 Toplam Gösterim
Ereğli Ticaret Borsası’ndan Nefes Kredisi Açıklaması

Konya Ereğli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Ünlü, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Ereğli Denizbank Şube Müdürü Serkan Kaya 2020 Nefes Kredisi hakkında ortak basın açıklamasında bulundular.

Ereğli Ticaret Borsası’na üye işletmelerin finansman sorunlarının giderilmesi amacıyla geçen yıl uygulanan nefes kredisinin yeniden uygulamaya konulduğu belirtildi.

Ereğli Ticaret Borsası’ndan yapılan açıklamada;

“Bu çerçevede üyelerimiz, Denizbank Şubesine başvuruda bulunarak kredi kullanabilecektir. Bununla birlikte ilerleyen haftalarda kamu bankalarımızın da projeye dahil edilmesi söz konusudur.

Üyelerimizin kullanacağı kredi 2020 yılı sonuna kadar anapara ve faiz ödemesiz 2021 yılı 12 ay eşit taksitle geri ödemeli toplam en fazla 20 ay vadeli olan kredinin brüt faiz oranı yıllık %7.50 olacaktır. İmzalanan protokol çerçevesinde kullandırılacak kredinin limiti 3 Milyon ve TL altında cirosu olan işletmeler 50.000,00 TL kullanabileceklerdir.

KOBİ’ler krediye başvurabilmek için öncelikle Borsamızdan Nefes Kredisi Başvuru İçin açıklamalı Faaliyet Belgesi alacaktır.

Kredi kullanımında maddi teminat aranmayacaktır.Kredi değerlendirme sürecinde Borsamızdan kredi talep eden firmalar için herhangi bir kredi onayına iştirak etmeyecek ve referans vermeyecektir.Protokol imzalayan bankalar KGF’ye ödenecek %0.03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf komisyonu talep etmeyecektir.

Nefes Kredisinin üyelerimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz” denildi.

Ayrıca yapılan açıklamada, söz konusu kredi başvuruları nedeni ile oluşabilecek yoğunluğun önüne geçilmesi açısından, Denizbank Karapınar Şubesinin de 09.00-17.00 saatleri arasında açık olacağı belirtildi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE