Cumartesi, 08 Ağustos 2020
.
32
Konya
.
chevron_left chevron_right
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Karapınarlı Ravzanur’la Görüştü

Kuran’ı Kerimi 12 ayda ezberleyen Karapınarlı görme engelli Ravzanur; “En büyük hayalim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la tanışmak” demişti.

3734 Toplam Gösterim
Cumhurbaşkanı Erdoğan Karapınarlı Ravzanur’la Görüştü

Geçtiğimiz hafta haberlerimizde de yer alan Karapınarlı Ravzanur, bugün hayaline kavuştu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Konya Karapınar'da yaşayan görme engelli imam hatip ortaokulu 6'ncı sınıf öğrencisi Ravzanur Koçaker ve ailesini kabul etti.  

Elleriyle okuyan, gönlüyle gören Konyalı görme engelli imam hatip ortaokulu 6'ncı sınıf öğrencisi Ravzanur Koçaker, Kur'an-ı Kerim'i 12 ayda ezberleyerek gönüllerde taht kurdu.

Karapınar'da tarımla geçimini sağlayan 3 çocuklu Mehmet ve Rabia Koçaker çiftinin kızı Ravzanur, 4 yaşından sonra tamamen görme yetisini kaybetti.

Ailesinin adeta üzerine titrediği Ravzanur, okuldaki başarısını hafızlıkla taçlandırmak için örgün eğitimle hafızlık eğitimin bir arada verildiği proje okulu Karapınar İmam Hatip Ortaokuluna kaydoldu.

Derslerindeki başarısıyla dikkati çeken Ravzanur, Braille alfabesiyle öğrendiği Kur'an-ı Kerim'i, başta annesi olmak üzere öğretmenleri ve kurstaki hocalarının desteğiyle 12 ayda ezberleyerek hayalini gerçekleştirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında son 3 ayını evde ders çalışarak geçiren Ravzanur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tanışmak istediğini belirtmişti. Konya'nın gururu olan Ravzanur'un bu hayali de gerçekleşti. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'u ziyaretin ardından aile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geçti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Konya'da yaşayan görme engelli imam hatip ortaokulu 6'ncı sınıf öğrencisi Ravzanur Koçaker ve ailesini kabul etti.

 

adscode
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE