Perşembe, 02 Temmuz 2020
.
32
Konya
.
chevron_left chevron_right
Gündem

Ereğli’de neler oluyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ödül verdiği Ayşe Nergiz neden dışlanıyor

Ereğli bu sabaha Topak Kız Kur-an kursunda yaşanılan tartışma ile uyandı. 26 yıldır Topak kız kur-an kursunun Türkiye’de ve Dünya’da dereceler elde etmesine vesilen olan Ayşe Nergiz’in görevden alınması kurs velileri tarafından tepkiyle karşılandı.

6813 Toplam Gösterim
Ereğli’de neler oluyor? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ödül verdiği Ayşe Nergiz neden dışlanıyor

Sabah saatlerinde müftülük tarafından yapılması planlanan veli toplantısına eski yönetici Ayşe Nergiz alınmak istemedi. Yöneticilik sıfatı elinden alınan ancak şu anda aynı kursta sadece kuran kursu öğreticisi olarak görev yapan Ayşe Nergiz’in toplantıya alınmak istenmemesi tartışmaya neden oldu. Veliler Müftü Celal Malkoç ve müftülük çalışanlarına tepki gösterdi.

BU BAŞARIYI DAHA ÖNCE KİMSE ELDE EDEMEMİŞTİ

Altının çizilmesi gereken bir konu var. Hem Kur-an’ı Kerim’i yüzünden okuma, hem de hafızlık yarışmalarında birçok kez Türkiye birincisi olan öğrenciler yetiştirerek Ereğli’nin adını tüm Dünya’ya duyuran bir eğitmenin neden görevden alındığı konusunda bilgi verilmiyor. 

 

CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN TEBRİK ETMİŞTİ

26 yıldır ilçeye atanan tüm müftülerin takdir ettiği, Sayın Cumhurbaşkanımızın tebrik ettiği Ayşe Nergiz’in görevden alınmasının nedeni nedir? Bu kadar başarıyı elde etmek herkese nasip olmaz. Yıllarca başarılar ile adını duyuran Topak Kız Kur-an kursunun yaşanılan kavgalar ile gündeme gelmesi herkesi derinden üzdü. 


 

İNSANLARIN KAFASINDA SORU İŞARETLERİ VAR

Son günlerde kur-an kursu içerisinde yaşandığı iddia edilen laf getirip götürme, şunu şunu yaptı bu bunu yaptı gibi tartışmalar velilerin de kulağına gitti, bu sebeple huzursuz ortamlar oluştu. Lütfen bu huzursuz ortamların oluşmasına müsaade etmeyin, gerekeni yapın, bırakın Topak Kız Kursu başarıları ile takdir görmeye devam etsin. Bu denli tartışmaların kimseye faydası yok.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 3 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE