Salı, 07 Temmuz 2020
.
32
Konya
.
chevron_left chevron_right
Gündem

Seçkin Çetin ; Ayrımcılık yapılıyor

Bilindiği gibi sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde tüm şehirlere nöbetçi petrol uygulamasına gidiliyor ve söz konusu nöbetçi listesi Valilikler ve Kaymakamlıklar tarafından hazırlanıyor.

5069 Toplam Gösterim
Seçkin Çetin ; Ayrımcılık yapılıyor

Ancak Ereğli'de uygulanan nöbetçi petrol listelerine tepkiler geliyor.

Sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu tarihlerde nöbetçi petroller belirleniyor, bu listeler hem valilik hem de Kaymakamlık tarafından paylaşılıyor, ancak Ereğli Adana yolunda bulunan Özgür Nakliyat petrol ürünleri isimli şirkete ait olduğu öğrenilen ‘Türkiye Petrolleri’ valilik listesinde olmasına rağmen Kaymakamlık listesine alınmadı şirket yetkilileri Seçkin Çetin ve İbrahim Aydın duruma tepki göstererek ‘Ereğli’de ayrımcılık yapılıyor’ iddiasında bulundu.

Edinilen bilgiye göre geçtiğimiz Nisan ayının 25’inde Ereğli’de nöbetçi petrol olarak Türkiye Petrolleri ismi valilik tarafından yayımlandı. Ancak Ereğli Kaymakamlığı valiliğin yayımladığı bu listede yer alan ‘Özgür Nakliyat Petrol Ürünleri’ ismini çıkarttı. Duruma sosyal medyadan hem şirket yetkilisi İbrahim Aydın hem de Seçkin Çetin tepki gösterdi.

25 Nisan tarihinden bu yana da sokağa çıkma yasağı olan günlerde ‘Özgür Nakliyat petrol ürünleri’ ismi yer almadı.  Seçkin Çetin, ayrımcılık yapıldığını iddia ederek petrol istasyonlarını satışa çıkarttıklarını açıkladı.  Bunu da sosyal medyadan paylaşan Çetin, haksızlığın sebebini öğrenmek istiyoruz dedi.

Çetin ayrıca, İnanın Ereğli’de neden bu denli ayrımcılık yapılıyor bilmiyoruz valilik 25 Nisan’da ‘Nöbetçisin’ dedi Ereğli Kaymakamlığı ‘Hayır değilsin’ diyerek listeyi değiştirdi.  O günden bu yana her sokağa çıkmada ismimiz nöbetçi petroller listesinde yer almadı. Bir kere dilekçe verdik kabul edildi bir gün açık kaldık onda da polis gelerek uyarılarda bulundu. Bizler işçi çalıştırıyoruz kimse çıkıp bu ayrımcılığın neden yapıldığını söylemiyor, ben konuya tepkimden petrol istasyonumu bile satılığa çıkarttım. Böyle adaletsizliklere geçit vermeyeceğiz gereken yerlere de şikayet edeceğiz ifadelerini kullandı. Şirket Müdürü İbrahim Aydın’da gereken düzenlemelerin yapılması talebinde bulundu.

Şimdi konu ile ilgili yetkili bir ağızdan açıklama bekleniyor.

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE