Cumartesi, 08 Ağustos 2020
.
32
Konya
.
chevron_left chevron_right
Sağlık

Ereğli'de bazıları virüsü hiç takmıyor

Koronavirüs belasının günden güne yayıldığı son dönemde, Ereğli’ye sanki hiçbir şey olmayacakmış gibi dışarıya çıkan vatandaşlara yetkililerin mutlaka dur demesi lazım. Nasıl mı ?

10564 Toplam Gösterim
Ereğli'de bazıları virüsü hiç takmıyor

Sayın Cumhurbaşkanımız, Kıymetli Bakanlarımız ve yetkililer sürekli ifade ediyorlar gerekli olmadıkça sokağa çıkmayın evinizde kalın diye. Ancak Ereğlililer bu uyarılara aldırış etmiyor. Konya’da 584, hemen yanıbaşımızda ki Karaman’da 12, Aksaray’da 4,  Niğde’de ise 1 vaka bulunuyor. Yani etrafımızı sarıp sarmalayan bu virüs belası belki de önümüzde ki günlerde Ereğli’ye de sıçrayacak, temennimiz inşallah  görülmemesi ancak insanların bu şekilde dışarıda olmaları gerçekten de korkutuyor.

İşte bu sebeple Ereğlililerin sokağa çıkmamaları için daha farklı  uyarıların  yapılması  lazım.

Mesela devletimizi temsilen Kaymakam bey, yanında güvenlik güçlerimiz ile birlikte caddede bulunan bankalar bölgesine giderek kalabalığı bizzat uyarabilir, sosyal mesafenin önemine dikkat çekebilir,  ya da sosyal medya hesabından bu işin ne kadar ciddi olduğuna dair uyarıcı bir videoyu sıklıkla yayınlayabilir.

Bakın Konya Valisine. Konya’nın en işlek bölgelerinden olan Tevfikiye caddesinde bankalar önünde oluşan kuyruklara müdahale etti, vatandaşları uyardı, sosyal mesafenizi koruyun bu iş şakaya gelmez  dedi.

Sadece Kaymakam bey değil, Belediye Başkanı, partilerin ilçe Başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri  kısa bir açıklama ile sosyal medya hesaplarından  veya Ereğli basınına bilgi vererek halkın gerekli olmadıkça dışarı çıkmaması yönünde uyarabilirler.

Bu uyarılar daha önce yapıldı ancak daha yoğun olarak yapılması faydalı olacak gibi görünüyor.

Yine  günlük anons sayısı ve caddelerde koronavirüs kontrolü yapan polis ya da zabıta sayılarının arttırılması vatandaş açısından caydırıcı önlemler olabilir.

Unutmayın ! Hiçbir şey insanın kendi sağlığından daha önemli değildir.

Lütfen bir olalım beraber olalım, halkımızı bu konuda daha yoğun bir şekilde uyaralım.


 

Etiketler:
adscode
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE