Salı, 14 Temmuz 2020
.
33
Konya
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Ayrancı Belediyesi'nden örnek proje

Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, öz kaynakları doğru kullanarak hizmet yapacağız dedi, ilçede GES projesini hayata geçirecek adımları attı.

919 Toplam Gösterim
Ayrancı  Belediyesi'nden örnek proje

Ayrancı Belediyesi, elektrik giderinde belediyeye tasarruf sağlayacak.

Ayrancı Belediyesi, elektrik giderinde belediyeye tasarruf sağlayacak GES projesini hayata geçiriyor. Hazırlık aşaması tamamlanan projede ihale aşamasına gelindi.

Ayrancı Belediyesi bir süredir üzerinde çalıştığı Güneş Enerji Santrali yapımı için kolları sıvadı. İhale aşamasına gelen santral, İstasyon yolundaki biyolojik arıtma tesisinin bulunduğu mevkide kurulacak.

GES projesiyle 1 buçuk milyon yatırım yapılacağını söyleyen Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı, ‘’Geleceğe dönük bir adım olan bu projemiz ile elektrik ihtiyacımızın önemli bir bölümünü karşılayacak, yönetimsel ve fiziksel açıdan güçlü olduğumuz kadar finansal açısından da daha güçlü olacağız’’ dedi. Hedeflerinin öz kaynakları doğru kullanarak belediye hizmet alanındaki maliyetleri minimuma düşürmek olduğunu söyleyen Başkan Büyükkarcı konuyla ilgili açıklamasında;

‘’Belediye olarak her çalışmamızı; gelişim, tasarruf ve istihdam konularını merkeze alarak hazırlıyoruz. Güneş Enerji Santrali projemiz ile 180 kWh elektrik enerjisi üreteceğiz. Soğukhava deposu, belediye hizmet binası ve sokak aydınlatmaları başta olmak üzere belediye hizmet alanlarındaki elektrik ihtiyacının büyük bir kısmı buradan karşılanacak. Ortaya çıkan tasarrufla güçlenen belediye bütçemiz, hemşerilerimize daha etkin ve daha iyi hizmet sunulmasına imkân sağlayacak. Yakın zamanda ihalesine çıkacağımız GES, hayata geçtiği tarihten itibaren 5 yıl içerisinde kendi maliyetini çıkartacak. Hemşerilerimize hayırlı olsun’’ sözlerine yer verdi.
 

 

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE