Perşembe, 09 Temmuz 2020
.
30
Konya
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal: Tek Suçlu CHP’dir

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, gündemi değerlendirdiği açıklamasında; “Tek suçlu CHP’dir” başlığını kullanarak bir yazı paylaştı.

1917 Toplam Gösterim
CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal: Tek Suçlu CHP’dir

AK Parti’yi eleştirdiği açıklamasında; “2002 yılında iktidara geldiğimizde dış borç 120 milyar dolardı. Şimdi 500 milyar dolar oldu. 70 milyar dolarlık da özelleştirme yaptık. Buna rağmen dış borç her geçen gün artmasının sebebi, bizim sanayileşmemize engel olan CHP’dir” diyen Veysel Gönülal, açıklamasının devamında;

“CHP olmasa dış borçlar olmayacak, üstelik özelleştirmeden gelen parayla dış borcu kapatacak faiz lobisine para ödemeyecektik. CHP yüzünden tüm dengelerimiz alt üst oldu.

Siyasi olarak oy kazanmak için; PKK ile masaya oturmayacaktık. Barış süreci olmayacaktı. Hendekler kazılmayacaktı. Tüm bunları CHP iktidar olmasın diye yaptık. CHP olmasa bunlar yaşanmamış olacaktı. 

Ekonomik vaatlerini yüksek tutan CHP oy kazanmasın diye paraya ihtiyacımız olduğu için, Türaş, Petkim, Sekalar, Şeker fabrikaları, yüzlerce kamu malını satmayacaktık. Türk Telekom’u Lübnanlı bir hırsıza vermeyecek milyarlarca dolar zarar ettirmeyecektik.

Oy kazanma uğruna PKK elebaşı Abdullah Öcalan’nın mektubunu Diyarbakır meydanında okutulmayacak, Şivan Perver ile meğri meğri oynamayacaktık.

Oy almak için şehir hastanelerini,  yapmayacak şirketlere 25 yıl boyunca milyar dolarlar aktarmayacaktık.

Reza Zarraf gibi hayırlı, büyük iş insanlarının iş yapmasına engel olan CHP yüzünden milyarlarca vergi kaybı yaşamayacaktık.

CHP olmasa dışarıdan halkımız ucuz et yesin diye et ithal etmeyecektik. Herkes kaça yerse yesin diyecektik. Tutturmuşlar et pahalı diye, oy kaybedeceğiz korkusundan ucuz et, ucuz saman ithal ettik.

Kardeşim Esad ile gün gibi kardeşçe geçinip giderken aramıza nifak sokan Kılıçdaroğlu yüzünden milyonlarca mülteci gelmeyecekti. Rusya uçağını düşürmeyecektik. 2 milyar 500 milyon dolar verip S400’leri hangara koymayacaktık.

CHP olmasa Atatürk Havaalanın iki pistinin ortasına sahra hastanesi yapmayacak, 2 milyar dolarlık pistleri yok etmeyecektik.

CHP’nin aldığı belediyeler olmasa bu kadar kindar bu kadar öfkeli olmayacaktık. Demokrasi, laiklik, anayasa, insan hakları, basın özgürlüğü, doğa, yeşil alan, ormanlar, çevre, hayvan hakları gibi gereksiz şeyler konuşulmuyor olacaktı.

CHP olmasa biz ömür boyu iktidar, hep iktidar, hiç muhalefet olmayacaktı. Kimse hesap soramayacaktı. Her şey güllük gülistanlık olacaktı. Ah şu CHP olmasa biz Amerika’yı bile geçecektik. Ülkede yaşanan tüm olumsuzlukların sorumlusu CHP’dir. Başka suçlu aramayın ülkeyi 18 yıldır yöneten CHP’den hesabını sorun. Kininizi öfkenizi belli edin” dedi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE