Perşembe, 02 Temmuz 2020
.
32
Konya
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

CHP’li Gönülal’dan AK Partili Zübeyir Dursun’a cevap gecikmedi

Sosyal medya hesabından “CHP neden bunu yapıyor?” başlıklı açıklama yapan AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun’a CHP İlçe Başkanı Veysel Gönülal’dan cevap gecikmedi.

2235 Toplam Gösterim
CHP’li Gönülal’dan AK Partili Zübeyir Dursun’a cevap gecikmedi

Zübeyir Dursun’a cevap veren CHP İlçe Başkanı Gönülal; “CHP’li Belediyeler hizmet etmeyi amaçlıyor” dedi.

CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun’un, CHP’li büyükşehir belediyelerinin faaliyetleri ile ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı “Paralel Devlet oluşturmaya çalışıyorlar” açıklamasına yanıt verdi.

KABUL EDİLEMEZ!

CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran bir partiyi, paralel devlet kurmaya çalışmakla suçlayan açıklamayı "kabul edilemez” dedi. 

Gönülal "öncelikle belediye nedir?  Belediyecilik nedir?

Sayın Dursun'un dikkatine sunmak istiyorum.

Belediyeler, belde sakinlerinin mahallî müşterek nitelikteki ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan ve karar organı seçmenler tarafından seçilerek oluşturulan, idarî ve malî özerkliğe sahip kamu tüzel kişisi olarak tanımlanır.

Belediyelerin devlete paralel olması diye nitelemek mümkün değildir. Olmasını düşünmekte abesle iştigaldir. Belediyelerin devletin bir kurumu olduğunu kendisine hatırlatılması gerekiyor. Paralel bir devlet olması için ordusu, emniyeti, yargısının olması gerekir. Bunları bilmiyor olamazlar. Sadece siyaset söz söylemek için sözlerdir. Belediyelerin yaptığı yardımları paralel devlet diye nitelendiriyorsa buna millet güler."

SAHRA HASTANESİ İLE HİZMET AMAÇLANMIŞTIR

Gönülal, açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “AK Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, CHP’li büyükşehir belediyelerinin ne yapmaya çalıştıklarını sormuş. Ne yaptığını kısaca söyleyeyim aşevlerinin kapasitesini artırarak daha çok bu krizde işini aşını kaybedene yardım yapıyor. Bu zor günlerde yardım kolileri dağıtıyor.  CHP’li Büyükşehir belediyeleri, halka ücretsiz ekmek dağıtmakla, ülke olarak içinde bulunduğumuz zor süreçte ekonomik imkanları zorlanan vatandaşın yükünü azaltmayı amaçlamıştır.

Halktan gelecek olan bağışlarla, ihtiyaç sahibi ailelere ekonomik destek ve gıda desteği sağlayarak, milli dayanışmayı sağlamayı amaçlamıştır. Adana Büyükşehir belediyesi, yaptığı geçici sahra hastanesi ile vatandaşa sağlık hizmeti vermeyi amaçlamış, bu noktada da devlet hastanelerinin yükünü azaltmaya çalışmıştır.

Konya Büyükşehir Belediye Hastanesi'nin amacı paralel devlet amacıyla mı kurulmuş yoksa halkın sağlık hizmeti almasına yardım için mi kurulmuş diye bende kendisine soruyorum.

Bir devlet kurumu olarak belediyelerin vatandaşa yardımcı olmaları, hizmet götürmeleri paralel devlet kurmaya çalışmak değildir. CHP’li Büyükşehir Belediyeleri, yaptıkları çalışmalarla vatandaşa hizmet vermeyi amaçlamıştır”

VATANDAŞIN HİZMET ALMASINI ENGELLEMEKLE NE AMAÇLANIYOR?

Peki, belediyelerin vatandaşa ücretsiz ekmek dağıtmalarını engellemekle, ihtiyaç sahibi ailelere gönderilen bir tas sıcak yemeği çok görerek aşevi bağış hesaplarına el koymakla, vatandaşın sağlık hizmeti almalarını engellemekle ne amaçlanmaktadır?

Son olarak şunu belirtmek istiyorum biz paraleli matematikte birbiriyle aynı doğrultuda giden doğru parçası diye öğrendik. 12 yıl boyunca birlikte hareket ettiklerini daha sonra 'paralel yapı' diye niteleyen ve ülkeye öğretenler paralel yapıyı ancak onlar iyi bilirler." dedi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE