Perşembe, 09 Temmuz 2020
.
30
Konya
.
chevron_left chevron_right
Siyaset

Oprukçu'dan sert açıklamalar

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu bugün sosyal medya üzerinden yapılan canlı yayında sert açıklamalarda bulundu, siyasi partilerin ilçe Başkanlarını hedef aldı.

2361 Toplam Gösterim
Oprukçu'dan sert açıklamalar

Organize sanayi bölgesinin hemen karşısında Ereğli’ye ait yöresel ürünlerin satışının yapılacağı bir alış veriş merkezi kurmayı hedeflediklerini kaydeden Oprukçu, taşınan Gazi ilkokulu binasını yeniden restore ettirdiklerini ve burada Belediye olarak  el yapımı halıların üretilip satılacağını vurguladı.

Oprukçu konuşmasının arasında diğer siyasi partilerin ilçe Başkanlarına sesleniyorum. Söylenmemişleri söylenmiş gibi medya aracılığı ile kamuoyuna takdim etmeye çalışıyorlar, yapmayın Siyaset bu değil. Sırf siyasi gelecek inşa edebilmek bakımından Belediye Başkanını eleştirmeyi maharet saymayın. Seçim sürecini hatırlayın. Millet ittifakı adına Hüseyin Oprukçu’ya vurdunuz. Cumhur İttifakı adına Hüseyin Oprukçu’ya vurdunuz. Ne yaptınız? Hüseyin Oprukçu’yu Ereğli’de tarihe not düşecek şekilde bağımsız Belediye Başkanı seçtirdiniz. Her eleştirinin bir karşılığı gelişir, tokat olur yüzünüze yapışır bunu bir dost olarak söylüyorum. Ne olur aklınızı başınıza alın. Takdir edilmesi gereken noktalarda takdir etme erdemliliğinizi gösterin. Nezaketsizlik asla yapmayın. Belediye Başkanı olarak bende bir nezaketsizlik görürseniz siz daha fazlasını yapma hakkına sahip olun. Çatışma ortamından alabildiğine uzak durdum. Sabır sabır sabır dişlerimi sıkmaktan ağzımda diş kalmadı. Bunun için sabrın sonu selamet olacak. Bunu da herkes görecek.

5 yıl hiç ayağa dolaştım mı? 5 yıl gittim hiç de ilgilenmedim, halkımla ilgilendim, gelen hemşehrilerim ile ilgilendim. Ereğli’de hizmete memur edilmiş kardeşim etsin. Hiç itirazım olmadı. Ama ayağa dolaşmanın, çelme takmanın bir anlamı olmadığını düşündüm vakti bekledim vakti. Sabredin, hedefiniz olabilir idealleriniz olabilir, zeki olmak isteyebilirsiniz, Belediye Başkanı olmak isteyebilirsiniz. Vakti gelir konuşacağınız zaman gelir konuşursunuz. Ama sırf moralini bozalım canını sıkalım, bir fazla engel olalım da bir sonra ki dönemde biz Belediye Başkanlığını alalım. Bakın yazdıysa Allah o yazgının önüne hiçbir kul geçemez. Allah’ın hesabının üstünde hesap yapmaya kalkmayın dedi.

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE